Lyžiarske strediská

V najbližšom okolí sa nachádza najväčšie LYŽIARSKE STREDISKO JASNÁ-Demänovská dolina. Ak už budete mať dosť lyžovania v tomto vychytenom stredisku, môžete vyskúšať menej rušné lyžiarske strediská, s upravenými zjazdovkami, vhodnými pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov.

Lyžiarske strediská

Lyžiarske stredisko Iľanovo – Košútovo je menšie stredisko v Nízkych Tatrách, vzdialené asi 4 km od Liptovského Mikuláša, pri obci Iľanovo. Celková dĺžka zjazdoviek je 350m. Stredisko bude vyhovovať obzvlášť rodinám s deťmi, alebo začiatočníkom.V stredisku je k dispozícii 1 stredne ťažká zjazdovka. Stredisko je umelo zasnežované, osvetlené a upravované. V stredisku je tiež možnosť večerného lyžovania, ktoré je v prípade záujmu možné dohodnúť mimo určených dní a prevádzkovej doby s obsluhou vleku (minimálne 15 osôb).

Lyžiarske stredisko Závažná Poruba – Opalisko sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier, 6 km od Liptovského Mikuláša. Celková dĺžka zjazdoviek je 3,2 km. Stredisko bude určite vyhovovať aj menej zdatným lyžiarom.V stredisku sa nachádzajú 4 vleky, jedna dvojsedačková lanovka3 ľahké 2 mierne ťažké trate. Zjazdovky sú umelo zasnežované a upravované. V prípade dohody je tu možnosť večerného lyžovania. Pre fanúšikov bežiek sú k dispozícii 4 bežecké trate s osvetlením a celkovou dĺžkou 27 km.
www.opalisko.sk

Lyžiarsky areál LA Žiarce sa  nachádza na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny v blízkosti liptovskej obce Pavčina Lehota, 8 km od mesta Liptovský Mikuláš. Celková dĺžka zjazdoviek je 1.28 km. V stredisku si príde na svoje určite každý lyžiar.V stredisku sa nachádzajú 4 vleky a 5 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti od ťažkej po ľahkú. Zabezpečené je mechanické zasnežovanie celej zjazdovej trate a vhodná orientácia na sever vytvára podmienky pre udržiavanie kvalitnej snehovej pokrývky až do jari. Večerné lyžovanie je tu sedem dní v týždni a samozrejmosťou je kvalitné osvetlenie zjazdovky. Bežci na lyžiach si tiež prídu na svoje, k dispozícii majú 2 bežecké trate s celkovou dĺžkou 7 km.
www.ziarce.sk

Lyžiarske stredisko Javorovica, ktoré je vstupnou bránou do Jánskej doliny. Stredisko je vzdialené 8 km od mesta Liptovský Mikuláš. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,11 km a je to lyžiarske stredisko rodinného typu, kde sa môže realizovať skúsený lyžiar, ale aj začiatočník.Na lyžiarov tu čakajú 4 vleky a 5 tratí s rôznou obtiažnosťou. Zjazdové trate sú mechanicky zasnežované a pravidelne upravované. Nechýba tu ani večerné lyžovanie. Stredisko disponuje aj turistickou traťou na bežecké lyžovanie s dĺžkou 20 km. Upozorňujeme, že skialpinizmus je v Jánskej doline zakázaný.
www.skijavorovica.sk

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry, 10 km od Liptovského Mikuláša. Dĺžka zjazdoviek je 0,65 km. Stredisko je vhodné pre začiatočníkov, ale aj stredne náročných lyžiarov.V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky s dvoma zjazdovkami, z ktorých jedna je mechanicky zasnežovaná
Lyžiarske svahy sú každodenne upravované vhodné pre začiatočníkov, aj pre pokročilých. 
V areáli je aj možnosť večerného lyžovania. Počas zimnej sezóny je Žiarska dolina rajom pre milovníkov bežeckého lyžovania. Kvalitne udržiavané bežecké trate sú počas celej zimnej sezóny v okruhu 20 km. 
Žiarska dolina je tiež vhodným skialpinistickým terénom, ktorý sa nachádza v závere Žiarskej doliny, a je prístupný len pešo alebo na lyžiach. Je určený pre milovníkov skialpinizmu, a veľmi zdatným lyžiarom. Konajú sa tu pravidelne medzinárodné skialpinistické preteky. 
www.dolinky.szm.sk

Lyžiarske stredisko Jasná sa nachádza na severnej strane Chopku, ktorý je druhým najvyšším vrcholom Nízkych Tatier, 18 km od Liptovského Mikuláša. Celková dĺžka zjazdoviek (Sever & Juh) je 36,3 km.Zjazdové trate – Chopok Sever – spolu 17 lanoviek a vlekov s celkovou dĺžkou tratí 24,8 km Zjazdové trate – Chopok Juh – spolu 7 lanoviek a vlekov, s celkovou dĺžkou tratí 10,04 km .Technickým snehom je zasnežovaná väčšina tratí a v stredisku sú vhodné podmienky aj na bežecké lyžovanie. V centrách Lúčky a Jasná – Tri vody boli prispôsobené a upravené trate pre bežecké lyžovanie tak, aby sa dali mechanicky upravovať. Pripravené sú 2 trate pre bežecké lyžovanie  a sú označené.Aj snowboarding je v Jasnej potešením. Lákavými sú skvelé podmienky pre freeriding, množstvo railov, skokov a prekážok na jibbing. Hrebene Nízkych Tatier sú vhodné aj pre skialpinistov. Všetci, ktorí milujú extrémne športy a divokú jazdu si určite prídu na svoje v piatich freerideových zónach, (tri na severnej strane a dve na južnej strane). Pre nadšencov adrenalínu a vycibrenej techniky je počas celej zimnej sezóny voľne prístupný snowboard park ktorý je otvorený tak pre snowboardistov ako aj pre lyžiarov. www.jasna.sk

Kontakt

Chata ADAVY
Iľanovovská 19/52

031 01 Liptovský Mikuláš

E-MAIL
MOBIL
+421918670092